INTARZOVANÉ DŘEVO
- prach čistíme jemnou antistatickou prachovou utěrkou či prachovkou na tyči. Doporučujeme nejdříve prachovku několikrát přejet rukou, aby více a lépe chytala na sebe prach. V případě, že nemáte utěrku je možné použít i měkký malířský štětec.
TEAKOVÉ DŘEVO
- otíráme pouze prachovkou a přeleštíme speciálním olejem.
DŘEVĚNÝ NÁBYTEK
- nábytek čistíme vlhkým hadříkem namočeným v teplé vodě s přísadou speciálního přípravku, po jeho zaschnutí přeleštíme ještě leštěnkou.
MALOVANÝ NÁBYTEK
- omýváme roztokem saponátu a vody. V případě starožitného malovaného nábytku musíme pravidelně oprašovat, na skvrny používáme roztok octa a vody a jednou za rok leštíme včelím voskem.
KOŽENÝ NÁBYTEK
- v tomto případě musíme dělat pravidelnou péči, tj. pravidelné stírání prachu, otírání přípravkem na kůži. Znečištěnou kůži otřeme vlhkým hadříkem namočeným v roztoku mýdlových vloček - pozor na promáčení! Poškozené místo již dále nesmíme neoplachovat a necháme je jen uschnout a vyleštíme. Také vinylový potah zbavíme prachu a špíny a při čištění použijeme mýdlové vločky.
KOVOVÝ NÁBYTEK
- jestliže se na něm vyskytuje rez, je nutné to vyleštit ocelovým kartáčem. V případě, že ztrácí barvu vlivem počasí, musíme ho natřít antikorozní barvou.
ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK
- prach odstraňujeme vysavačem s polštářovou hubicí. Veškeré potahy, které jdou sundat, vypereme a ještě vlhké je navlečeme zpět a vyžehlíme. Čalounění čistíme buď šampónem, nebo ho svěříme odborníkům.
PROUTĚNÝ NÁBYTEK
- jednou za rok řádně vydrhneme saponátovou vodou a vysušíme a v průběhu roku musíme důkladně vysávat prach.
RÁKOSOVÝ či RATANOVÝ NÁBYTEK
- omýváme vodou s mýdlovými vločkami a nakonec ho opláchneme slanou vodou, aby nábytek zůstal stále krásně pevný
Pokud se chceme zbavit zvířecích chlupů a žmolků
- musíme to udělat speciálním přístrojem nebo si kolem prstů omotáme lepicí pásku, na niž chlupy nachytáme.